Kuruluş Hikayemiz

Kulübümüz 2010 yılında kurulmasına rağmen, kuruluş hikayesi 2002 yılına kadar uzanmaktadır.1999 yılında Altınyurt spor kulübünde voleybola başlayan kulübümüz kurucularımızdan Arda Yolaç’ın kulübün aile kulübü yapısı ve kuruluşundaki özverileri öğrendiği günlerde kulübümüzün oluşum fikri aklında doğmaya başlamıştır.

Haziran 2002’de Arda Yolaç’ın kendi voleybol sitesi voleybolnet.com için Ayın Konuğu “Tuna Baltacıoğlu” ile yaptığı söyleşide Altınyurt’u kuran ve yıllarca başkanlığını yapan Tuna Baltacıoğlu’ndan kulübün kuruluş hikayesini dinlemesinden ve bu hikayeden çok etkilenmesinden dolayı kulüp kurma fikrinkinde kararını veren kurucu üyemiz bu düşüncesini ancak 2007 yılında resmiyete dökmeye başarmıştır.

2007 kuruluş işlemlerini başlattığı kulübünün o dönemde bir arkadaşının yeni kurduğu kulübünü çok prosedür var deyip fesh edip kapatmasından dolayı yine rafa kaldırmış fakat bu düşüncesinden vazgeçmemiştir.

2008 yılında tekrar kuruluş için harekete geçen kurucumuz Arda Yolaç kuruluş için annesi ve kulübümüzün ilk başkanı Nüket Yolaç’ı ikna edep kuruluş işlemlerine başlamış ve dernek oluşumu için tüm hazırlıklar 2009 yılının Mart ayında tamamlanmıştır.

Kurulmasını düşünülen İstanbul Voleybol İhtisas Kulübü (İVİK) için dernekleşme son aşamada olan kurucularımız Gençlik Spor Genel Müdürlüğünün yönetmeliğindeki “İhtisas kulüpleri kuruluşundaki branşında tüm kategorilerde faaliyet göstermelidir” maddesinden dolayı kulübün ismini türünde değişiklik yapmaya karar vermiş bu çalışmaların yeniden yapılmasından sonra tüm hazırlıklarını 12 Temmuz 2010’da tamamlayıp dernekler masasına “İstanbul Voleybol Kulübü (İVK)” ismi ile başvurup , dernekler masası tarafından 34/168-117 numarası ile faaliyet göstermesi onaylanmıştır.

Dernek olma işlemlerini tamamlayan kulübümüz yetkilileri 19 Temmuz 2010 günü Gençlik Spor İl Müdürlüğüne Spor Kulübü olmak için başvurmuş , Gençlik Spor İl Müdürlüğünün 23 Temmuz 2010 günü spor kulübü olmasını ve Voleybol ve Okçuluk branşlarında faaliyet göstermesini onaylamıştır.

Kulübümüzün ana branşı Voleyboldur. Voleybol dışında kulübümüzde sadece okçuluk şubesi vardır.

Aralık 2010’da yapılan 1.Olağan Genel Kurulumuzda Nüket YOLAÇ(Başkan) , Akın YOLAÇ(Asbaşkan) , Arda YOLAÇ(Genel Sekreter) , Nurten ADADAN(Sayman) ve Buket YÜCE(Üye) seçilmiştir.

2013 yılında ise kulübümüzün 2.Olağan genel kurulunda Nüket YOLAÇ(Başkan) , Arda YOLAÇ(Asbaşkan) ,Ceyda Yolaç(Genel Sekreter), Nurten ADADAN(Sayman) ve Akın YOLAÇ(Üye) olarak seçilmiştir.

2016 yılında yapılan 3.Olağan genel kurulda ise Nüket YOLAÇ(Başkan) , Arda YOLAÇ(Asbaşkan) ,Ceyda Yolaç(Genel Sekreter), Nurten ADADAN(Sayman) ve Akın YOLAÇ(Üye) olarak seçilmişlerdir.